10 powodów, dla których warto wymienić wkładki w drzwiach

/Yale/Poland/YALE_artyku%c5%82_grafika.jpg

Istnieje wiele dobrych powodów, aby wymienić istniejące wkładki drzwiowe na wysokiej jakości wkładki Yale. Nawet jeśli uważasz, że twoje drzwi i zamki są bezpieczne, istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć ich zmianę.

1. Przeprowadziłeś się do nowego domu lub mieszkania

Przeprowadzasz się do nowego mieszkania. Gratulacje! Jako nowego właściciela lub najemcy, jednym z pierwszych i najważniejszych zadań na liście powinna być wymiana wkładki w zamku. Nawet jeśli masz pewność, że otrzymałeś jedyny zestaw kluczy, nie ustalisz czy poprzedni właściciele lub najemcy dali klucz komuś innemu. Jest bardzo prawdopodobne, że inne osoby też mają klucz - od krewnych i sąsiadów, po budowlańca i sprzątaczkę, każda z tych osób będzie mogła dostać się do twojego domu.

2. Jeśli kiedykolwiek pożyczyłeś komuś swój klucz

Jest wiele powodów, dla których mogłeś pożyczyć swój klucz innym osobom, ale z biegiem lat liczba ta może znacznie wzrosnąć. Twoje dzieci i krewni mogą mieć klucz. Twoi sąsiedzi też mogą mieć klucz, aby mieć oko na wszystko, gdy Cię nie ma. Sprzątaczka lub ogrodnik też może go mieć, a nawet opiekunka do dzieci.  Widzisz jak łatwo stracić kontrolę nad tym, kto ma dostęp do twojego domu, gdy liczba posiadaczy kluczy rośnie z biegiem lat? Nie twierdzimy, że ktokolwiek z tych osób może stanowić zagrożenie. Jednak każdy, kto ma klucz, ma dostęp do twojego domu przez całą dobę, dlatego warto odzyskać kontrolę, zmieniając wkładki.

3. Zgubiłeś klucze

Każdemu może się zdarzyć. Ten okropny moment, kiedy myślisz, że zgubiłeś klucze. Czasami po prostu odkładasz je tam, gdzie normalnie byś tego nie robił, a potem pojawiają się - co za ulga! Czasami jednak nie możesz ich znaleźć – zaginęły na amen i nie masz pojęcia, gdzie się znajdują. To dobry moment na wymianę wkładek, ponieważ kto wie, kto je znajdzie? Co najgorsze, problem staje się jeszcze poważniejszy, jeśli wraz z kluczami zginie coś, co może zidentyfikować twój adres.

4. Twoje dziecko zgubiło klucz lub pożyczyło przyjacielowi

Kiedy twoje dzieci zaczną dorastać i stawać się bardziej niezależne, zawsze potrzebują klucza, aby wejść do domu, gdy cię nie ma. Jak to czasem bywa, twoje dzieci mogą być mniej ostrożne niż ty! Klucz, który dałeś, mógł zostać pożyczony komuś innemu, a może nawet został zgubiony niedługo po tym, jak stał się potrzebny. W takich sytuacjach zawsze warto często wymieniać wkładki w drzwiach.

5. Rozwiodłeś się lub jesteś w trakcie separacji

Być może niedawno przeszedłeś rozwód czy separację, i nie zakończyło się to polubownie. Oznacza to, że twój małżonek, były partner lub przyjaciel ma klucz do domu i może wejść w dowolnym momencie - niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy nie. To może nie być problematyczne, ale w ogniu emocji istnieje możliwość, że osoba zaangażowana może chcieć się odegrać, a bezpieczeństwo twojego domu zostanie zagrożone.

6. To świetna okazja, aby poprawić bezpieczeństwo zamka

Podobnie jak w przypadku każdego innego produktu zabezpieczającego na rynku, technologia kryjąca się za wkładkami i zamkami jest z biegiem czasu coraz bardziej zaawansowana i bezpieczniejsza. Wymiana jest prostym sposobem na usunięcie przestarzałych sprzętów, które mogą mieć wady w zakresie bezpieczeństwa, i przejść na trwalsze rozwiązanie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli mieszkasz w starszym domu lub mieszkaniu, w którym te same zamki do drzwi były używane przez lata, a nawet dekady.

7. Nastąpiło włamanie lub próba włamania

Powszechnie wiadomo, że należy wymienić wszystkie zamki po włamaniu lub próbie włamania. Po przetestowaniu bezpieczeństwa w domu, należy go natychmiast wzmocnić, zmieniając wszystkie wkładki do drzwi. Istnieje szansa, że Twój dom został wybrany losowo, ale to jest dobry czas na podjęcie środków ostrożności na wypadek powrotu intruza.

8. Twoje zamki są zużyte, stare i trudne w użyciu

Jak wszystko co mechaniczne, zamki również z czasem się zużywają. W niektórych przypadkach może to sprawić, że zamek w drzwiach stanie się drobnym utrudnieniem, cięższym w działaniu niż zwykle. W bardziej ekstremalnych przypadkach zamek może się całkowicie nie otworzyć, uniemożliwiając odblokowanie drzwi lub sprawiając, że zamek będzie nieskuteczny i narazi dom na niebezpieczeństwo. Przy pierwszych oznakach zużycia najlepiej jest wymienić wkładki do drzwi na nowe. Ten prosty zabieg uratuje cię od poważnego problemu później, jeśli pozwolisz, aby zamek całkowicie uległ awarii.

9. Przeprowadziłeś inne ulepszenia domu

Być może zmieniłeś futryny w drzwiach lub w oknach, a teraz stare mosiężne elementy nie pasują do nowych klamek… Wkładki mogą być tylko niepozorną rzeczą, ale mogą mieć wpływ na ogólny wygląd. Alternatywnie możesz zmienić produkty na Yale w innym miejscu w domu.

10. Całkowity spokój ducha

Ostatnią, ale nie mniej znaczącą zaletą instalacji nowych wkładek jest zapewniany spokój ducha. Chcesz się zrelaksować i nie martwić o swoje bezpieczeństwo w domu, niezależnie od tego, czy jesteś w nim, czy poza. Każdy z powyższych powodów może sprawić, że pomyślisz o wkładkach i odzyskaniu kontroli nad bezpieczeństwem, abyś mógł spokojnie spać w nocy.

Wymiana wkładek to prosty i opłacalny proces. Gdy kupisz nowy zestaw Yale z odpowiednim rozmiarem, możesz wymienić go samodzielnie, po prostu wyjmując starą wkładkę, wyjmując śrubę mocującą i instalując nową na swoim miejscu. Cały proces zajmuje tylko kilka minut, a właśnie poprawiłeś zabezpieczenia domu! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie wkładek.

https://www.yalelock.pl/pl/yale/polish-startpage/produkty/wkladki/