Bezpieczny niemowlak, czyli nowe zastosowanie domowego monitoringu

/global/scaled/846x369x0x97x846x368/Yale-Poland-IP Cam niania.jpg

Domowy monitoring przede wszystkim ma zapewniać bezpieczeństwo domu i terenu dookoła niego. Kamery służą również do odstraszania potencjalnych włamywaczy – widząc monitoring, złodzieje zastanowią się dwa razy, zanim postanowią wejść na naszą posesję. Jednak taki system ochrony może posłużyć także w ramach bezpieczeństwa naszych dzieci – szczególnie tych dopiero narodzonych. Przedstawiamy alternatywne rozwiązania dla elektronicznych niań!

Elektroniczne nianie to urządzenia, które pozwalają „zajrzeć” do łóżeczka niemowlaka będąc w innym pomieszczeniu. Są szczególnie przydatne, jeśli posiadamy duży, piętrowy dom. Kiedy dziecko śpi, przy wsparciu urządzenia możemy spokojnie gotować obiad i móc w dowolnej chwili zobaczyć, czy z dzieckiem jest wszystko w porządku. Kamery wchodzące w skład systemu Yale Smart Living oferują te same funkcjonalności, jednak w późniejszym okresie możemy je wykorzystać także jako monitoring w domu.

Kamery Wi-Fi

Kamery Wi-Fi to urządzenia, które dzięki podłączeniu do Internetu umożliwiają transmisję obrazu z kamery na żywo na ekran smartfona, tabletu lub dowolnego urządzenia podłączonego do sieci. Ich instalację przeprowadzimy samodzielnie – ogranicza się to jedynie do ustawienia kamery w wybranym miejscu. Obsługa odbywa się za pomocą darmowej aplikacji dostępnej na systemy iOS i Android. Model WIPC-301W pozwala na transmitowanie obrazu w jakości HD i widzenie w ciemności do 8 metrów dzięki światłu podczerwonemu. Reakcję na ruch i dźwięk umożliwiają wbudowane w urządzenie czujniki – dzięki temu, gdy dziecko się poruszy lub zapłacze, od razu dostaniemy powiadomienie na telefon. Dźwięk z pokoju, w którym zamontowana jest kamera przesyłany jest bezpośrednio do aplikacji. Jeśli chcemy mieć możliwość sterowania urządzeniem, co przyda się szczególnie, kiedy dziecko jest już nieco starsze i porusza się samodzielnie, warto wybrać model WIPC-303W. Oprócz funkcji, w które wyposażony jest model 301W, posiada funkcję zdalnego obracania kamerą w poziomie (350 stopni) i w pionie (120 stopni). W praktyce oznacza to, że możemy za pomocą jednej kamery mieć podgląd na całe pomieszczenie. Obydwa urządzenia pozwalają na zapisywanie obrazu i zdjęć na karcie pamięci oraz w chmurze Dropbox.

Zestawy CCTV   

Jeśli planujemy zamontowanie dużego zestawu monitoringu domu, to doskonałym rozwiązaniem będą zestawy CCTV, które z łatwością zamontujemy samodzielnie. Zestawy Yale Smart Home CCTV, czyli inteligentnego domu, zawierają od dwóch do czterech kamer przewodowych i możliwość zamontowania nawet 4 dodatkowych. Ponadto, umożliwiają podłączenie bezprzewodowej kamery Wi-Fi. Możemy zamontować ją w pokoju naszego malucha, a gdy dziecko podrośnie – przenieść ją do innego pomieszczenia lub na zewnątrz domu. Zarówno kamery przewodowe, jak i Wi-Fi, oferują niezwykle wysoką jakość przesyłanego obrazu w standardzie Full HD. Systemy CCTV, podobnie jak kamery WIPC-301W i WIPC-303W, pozwalają też na podgląd na żywo na ekranie smartfona. Dzięki temu możesz obserwować sytuację w domu będąc w jego sąsiedztwie lub nawet tysiące kilometrów od domu. Dodatkowo są podłączone do DVR wyposażonego w dysk twardy o pojemności nawet do 2TB, na którym 24 godziny na dobę zapisywany jest obraz. Zestawy Yale Smart Home CCTV to idealne rozwiązanie dla każdego domu lub mieszkania. Najważniejsze jednak, że posiadając zestaw CCTV zapewniamy bezpieczeństwo domowi, ale również najważniejszemu z domowników – naszemu dziecku.

Poznaj naszą ofertę Yale Smart Living - OFERTA.