Ferie zimowe poza domem - odpoczynek bez zmartwień

/global/scaled/7286x3170x0x675x1000x435/Yale-Poland-dino-reichmuth-84359-unsplash.jpg

Koniec stycznia to dla szkół czas rozpoczynających się ferii i zasłużonego odpoczynku dla uczniów i nauczycieli. Korzystając z tej okazji, często wspólnie z dziećmi wyjeżdżamy na krótki i aktywny wypoczynek. Nasze domy i mieszkania pozostają wtedy bez nadzoru, przez co jesteśmy narażeni na włamania. Podpowiadamy, jakie urządzenia pomogą ochronić nas przed niechcianymi gośćmi, a także zapewnią dostęp do domu bez potrzeby posiadania klucza.

Najwięcej włamań ma miejsce, gdy właścicieli nie ma w domu przez kilka dni. Wyjeżdżając na urlop jesteśmy mniej czujni, skupieni na przygotowaniach: spakowaniu się i długiej drodze, którą chcemy bezpiecznie pokonać. Wiele obowiązków może sprawić, ze zapomnimy o ważnych elementach bezpieczeństwa, takich jak uruchomienie alarmu, zamknięcie okien, a nawet drzwi.

Bezpieczeństwo bez klucza

Podczas naszych wyjazdów, zarówno tych zimowych, ale też letnich zazwyczaj chcemy, by choć raz nasz dom odwiedzili zaprzyjaźnieni sąsiedzi lub rodzina. Prosimy, żeby podlali kwiaty lub po prostu skontrolowali, czy wszystko jest na swoim miejscu. Wiąże się to z koniecznością wcześniejszego zaplanowania ich wizyty i przekazania kluczy. Na rynku dostępne są jednak rozwiązania, które znacznie ułatwią ten proces. Inteligentny zamek, wchodzący w skład systemu Yale Smart Living, zamontujemy samodzielnie - nie wymaga ingerencji w konstrukcję drzwi i prowadzenia dodatkowego okablowania. Jedynie co należy zrobić, to zamontować zamek na dedykowanej wkładce. Pozwoli nam to na sterowanie zamkiem z poziomu aplikacji na smartfona oraz wysyłanie jednorazowych kodów dostępu do wybranych osób. W ten sposób, chwilę przed wyjazdem, możemy umożliwić czasowy dostęp do naszego domu lub mieszkania osobom, które poprosiliśmy o odwiedziny podczas naszej nieobecności. Zamek możemy wyposażyć również w dodatkowe akcesoria, które pozwolą na otwieranie drzwi za pomocą czytnika biometrycznego lub specjalnej klawiatury. Klucze nie będą już potrzebne.

Ochrona na odległość

Kiedy już jesteśmy w górach i podziwiamy widoki ośnieżonych szczytów, nasz dom, oprócz drzwi antywłamaniowych, często chronią alarmy. Popularne są rozwiązania, które montują jedynie wyspecjalizowane firmy ochroniarskie – może to być jednak kosztowne rozwiązanie, wymagające dodatkowego okablowania, a co za tym idzie – np. kucia ścian. Znacznie prostsze w montażu i użytkowaniu, lecz równie skuteczne są bezprzewodowe alarmy. – Bezprzewodowy alarm charakteryzuje niezwykle prosta instalacja, którą możemy przeprowadzić samodzielnie. Ułatwieniem jest także możliwość sterowania za pomocą smartfona. W każdej chwili i z każdego miejsca jesteśmy w stanie uzbroić alarm lub go dezaktywować, jeśli zajdzie taka potrzeba – mówi Marlena Bogus, produkt menadżer  marki Yale. Gdy alarm się uruchomi, natychmiast dostaniemy powiadomienie na nasz telefon i będziemy mogli skontrolować co się dzieje w domu, gdy nas nie ma.

Miej dom na oku

Nie ma nic gorszego niż zastanawianie się, czy podczas naszego wyjazdu w domu wszystko jest w porządku. Klasyczne systemy monitoringu zapisują nagrania na dysku, jednak mamy do nich dostęp dopiero po powrocie. Nowoczesna technologia i w tym aspekcie okazuje się pomocna! Nowoczesne systemy CCTV, m.in. te wchodzące w skład Yale Smart Living, pozwalają na podgląd obrazu na żywo na ekranie naszego telefonu w dowolnym czasie. Dodatkowo oferują tryb nocny, który pozwala na nagrywanie w ciemności. Dodatkowym zabezpieczeniem może być kamera Wi-Fi, która posiada wbudowany detektor ruchu. Gdy ustawimy ją naprzeciwko drzwi – otrzymamy powiadomienie na telefon w przypadku każdego ruchu wykrytego przez czujnik. Kamera Wi-Fi, podobnie jak zestawy CCTV posiada możliwość przesyłania obrazu na żywo na ekran smartfona. Inteligentne rozwiązania Yale Smart Living, oprócz bezpieczeństwa, pozwolą spokojnie spędzić ferie wspólnie z dziećmi. Mając świadomość, że w każdej chwili możemy sprawdzić co się dzieje w domu, oszczędzamy sobie wiele niepotrzebnych trosk i zmartwień, mogąc poświęcić naszą uwagę najbliższym osobom.