Podróżuj pewnie!

/Yale/Poland/2019_06_19%20YALE%20grafika%20TSA.jpg

Jak chronić swój bagaż w trakcie odprawy na lotnisku?

W dobie podwyższonych środków bezpieczeństwa na lotniskach, wszystkie bagaże, zanim trafią na samolot są dokładnie skanowane. Stosowanie tych bardziej rygorystycznych środków bezpieczeństwa oznacza, że odpowiednie służby mają prawo do przeszukania każdego bagażu, by mieć pewność, że nie będzie on stanowił zagrożenia podczas lotu. W praktyce wygląda to tak, że gdy przed lotem pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do zawartości Twojej walizki, może ona zostać przeszukana.

Jeśli używasz zwykłej kłódki, by zabezpieczyć swoją walizkę, służby lotniska, przy okazji interwencji/przeszukania, mają prawo przeciąć Twoją kłódkę w celu dostania się do zawartości Twojego bagażu. W najgorszym wypadku, jeśli nie będą w stanie usunąć zabezpieczenia, będą zmuszeni użyć do tego celu siły, co może przyczynić się do poważnych uszkodzeń wartościowej walizki.

Dobre wieści są takie, że istnieje łatwy sposób, by tego uniknąć, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej ochrony dla walizki i jej zawartości. Kłódki z certyfikatem TSA (Travel Sentry® Approved) nie tylko chronią Twój bagaż podróżny, ale też zapobiegają ewentualnym zniszczeniom, które mogę pojawić się, gdy ochrona zechce sprawdzić zawartość Twojej walizki.

Co to jest certyfikat Travel Sentry® Approved?

Czy kiedykolwiek przykuło Twoją uwagę logo z „czerwonym diamentem” na kłódce lub przeczytałeś, że kłódka spełnia wymogi TSA?

Travel Sentry to globalny system zabezpieczeń, dzięki któremu Twój bagaż może być zamknięty i jednocześnie, w razie ewentualnej kontroli bagażu, pracownicy ochrony są zobligowani do otwarcia go bez uszkodzenia torby czy samej kłódki. System został stworzony, by zapewnić bezpieczeństwo, ale również by zapobiec wszelkim niedogodnościom związanym z awaryjnym otwieraniem kłódek oraz by nie narażać podróżnych na dodatkowe koszty.

Stworzona w 2003 rok, Travel Sentry to grupa odpowiedzialna za nadzór procesu tworzenia kłódek podróżnych i w efekcie przyznawanie im atestu, który daje pewność, że ochrona lotniskowa lub agencje bezpieczeństwa takie jak TSA (The Transportation Security Administration) będą w stanie bezpiecznie otworzyć naszą kłódkę. System jest obecnie rozpoznawany na całym świecie. Firma Travel Sentry jest całkowicie niezależna – nie zajmuje się produkcją kłódek, bagaży ani bezpośrednią sprzedażą żadnych produktów, jedynie licencjonowaniem tych producentów i dystrybutorów w branży zabezpieczeń, którzy spełniają ich wymogi jakościowe, techniczne i marketingowe. Dlatego, jeśli kiedykolwiek zobaczysz kłódkę z logo „czerwonego diamentu” możesz mieć pewność, że spełnia ona ich najbardziej restrykcyjne wymogi.

Czy nie lepiej po prostu nie zamykać walizki na kłódkę?

Absolutnie nie! Zabezpieczenie bagażu jest niezbędne podczas podróży. Wysokiej jakości kłódka chroni Twój dobytek przed kradzieżą, manipulacją i potencjalnym użyciem przez przemytników. Odpowiednio zabezpieczony bagaż działa jak silny i przede wszystkim widoczny środek odstraszający. Zapobiega otwarciu bagażu w miejscach, w których pozostawiasz go bez nadzoru, takich jak stanowiska do przechowywania bagażu w samolotach, pokoje hotelowe i inne miejsca do przechowywania bagażu.

Gdzie można korzystać z kłódek Travel Sentry®?

Kłódki z atestem Travel Sentry mogą być używane do podróżowania po całym świecie. System obejmuje ponad 35 krajów na 650 lotniskach rocznie. Pełna lista wszystkich krajów znajduje się na stronie: https://www.travelsentry.org/us/tsa-accepted/

Korzyści z używania zamka Travel Sentry® są oczywiste.

Zamek Sentry Travel został wyprodukowany tak, by jego otwarcie było możliwe tylko za pomocą zabezpieczonego narzędzia, które jest dostępne wyłącznie dla organów bezpieczeństwa na lotniskach. Narzędzia nie są dostępne dla ogólnego personelu lotniska, aby zapewnić ścisłe bezpieczeństwo. Dlatego, jeśli wybrano torbę do dokładniejszej kontroli i wymaga ona otwarcia, pracownicy ochrony mogą uzyskać dostęp do zawartości bez uszkodzenia lub przecięcia zamka lub mechanizmu. Po zakończeniu przeszukiwania, można w łatwy sposób ponownie zamknąć bagaż. Jeśli Twoja torba jest sprawdzana, standardową praktyką jest pozostawienie przez ochronę notatki w bagażu.

Czy potrzebuję kłódki z atestem Travel Sentry®, aby latać?

Nie, obecnie aby przejść przez ochronę na lotniskach, nie jesteś prawnie zobowiązany do posiadania kłódki na bagażu zatwierdzonej przez Travel Sentry. Możesz użyć dowolnej blokady bagażu. Jeśli jednak Twój zamek nie jest zatwierdzony przez Travel Sentry, a pracownicy ochrony będą chcieli przeszukać Twój bagaż, mają prawo do przecięcia niezatwierdzonej blokady, ponieważ nie mają odpowiedniego narzędzia do jej otwarcia.

Zawsze szukaj logo „Czerwonego diamentu”

Wybierając nowy zamek z atestem TSA, zawsze wybieraj taki, który posiada logo „Red Diamond”. Każdy zamek z atestem ma nadany kod (TSA007), który jest używany przez TSA, CATSA i inne agencje ochrony w celu określenia, które narzędzie ma zostać użyte do otwarcia zamka. Zatrzaski zatwierdzone przez TSA są dostępne w wielu różnych stylach i typach np. zamki kablowe lub zamki tarczowe które pasują do większości rodzajów bagażu.

Dlaczego warto wybrać kłódkę Yale zatwierdzoną przez Travel Sentry®?

Od 1843 r. Yale jest liderem w dziedzinie rozwiązań bezpieczeństwa.  Cieszymy się zaufaniem na całym świecie, zapewniając blokady każdego rodzaju i działając w ponad 125 krajach. Jako jedna z najstarszych międzynarodowych marek, Yale należy do najbardziej znanych i cenionych marek w branży zamków, z milionami zamków Yale w użyciu na całym świecie.

Nasza oferta wysokiej jakości kłódek Yale Travel Sentry Approved została zaprojektowana, aby chronić Twój bagaż i zapewnić Ci spokój i komfort podczas podróży. Mamy szeroki wybór kłódek w różnym stylu i kolorystyce, które z łatwością dopasujesz do swojego bagażu. Możesz czuć się bezpieczny, wiedząc, że twoja walizka jest chroniona, ale co najważniejsze, umożliwia służbom bezpieczeństwa bezpieczne otwarcie i pozwala uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń w trakcie ewentualnej kontroli.