Yale działa od 175 lat. Wciąż pionierskie.


W tym roku obchodzimy nasze 175-lecie, i aby uczcić nasze wielkie urodziny, prowadzimy szereg działań. Będziemy świętować nasze bogate dziedzictwo, biorąc pod uwagę produkty i innowacje, które uczyniły Yale marką, jaką jest dzisiaj, a także prezentować nasze  plany na przyszłość.

Po emigracji z Północnej Walii w Wielkiej Brytanii do Newport w Nowym Jorku w XIX wieku, rodzina Yale rozpoczęła projektowanie i wytwarzanie szeregu zamków o wysokim poziomie bezpieczeństwa. To tutaj w 1843 r. Pierwszy patent na zamek został zarejstrowany przez Linusa Yale Seniora i dotyczył zamka szyfrowego.

Jednakże, kiedy ich syn, Linus Yale Junior, dołączył do firmy w 1850 roku, poczyniono postępy w opracowywaniu słynnego zamka bębenkowego z trzpieniem. Mechanizm bębenkowy został po raz pierwszy zastosowany przez starożytnych Egipcjan ponad 4000 lat wcześniej i nadal jest szeroko stosowany w branży zabezpieczeń. Mechanizm wykorzystuje kołki o różnych długościach, aby uniemożliwić otwarcie zamka bez odpowiedniego klucza. W 1857 roku Yale Jr. opatentował swój projekt słynnej kłódki z cylindrem z bębenkiem na szpilki, czym wyznaczył początek Yale znanego nam dzisiaj i umieścił firmę na mapie Świata. Dzięki patentom zarejestrowanym w latach 1857-1865, Yale udało się ostatecznie stworzyć swój najważniejszy wynalazek - zamek cylindryczny Yale, 27 czerwca 1865, patent amerykański 48475 - okrągły cylinder z pięcioma zawiasami w linii i płaskim kluczem. Linus Yale Jr. odmienił przemysł zamków na zawsze dzięki swoim przełomowym wynalazkom.

Przyszłość

Dziś Yale jest znane jako "najpopularniejszy zamek na świecie" i jest obecne w ponad 125 krajach na całym świecie. Jako jedna z najstarszych międzynarodowych marek. Dzisiejsze Yale jest jedną z najbardziej znanych i szanowanych marek w branży zabezpieczeń, za jakość, innowacyjność, design, niezawodność, zaufanie i, co najważniejsze, bezpieczeństwo. Wciąż dzisiaj miliony zamków Yale są używane na całym świecie.

Celem Yale jest zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa, aby mogli cieszyć się swoim życiem w pełni, bez zmartwień i swobodnego wyboru tego, co chcą robić.

Aby to zrobić, Yale proponuje styl życia, a nie proste rozwiązanie zabezpieczające. W przypadku wszystkich produktów Yale klienci kupują niezawodność i pewność, czy jest to kłódka do szopy ogrodowej, wielopunktowy zamek do drzwi wejściowych czy inteligentny alarm do domu lub mieszkania.

Patrząc na następne dziesięciolecia, jasne jest, że Yale podejmuje inteligentne kroki w przyszłość, zdecydowanie pozycjonując się jako lider inteligentnego bezpieczeństwa w domu. Innowacje, technologie, standardy bezpieczeństwa i wskaźniki przestępczości miały wpływ na rozwój zabezpieczeń domowych, a ponieważ Yale jest liderem więc będzie rozwijać produkty, które będą kształtować przyszły rynek zabezpieczeń.