O grupie ASSA ABLOY

Yale jest częścią grupy ASSA ABLOY, która powstała w 1994 roku dzięki połączeniu szwedzkiej firmy ASSA i fińskiej firmy Abloy. Od tamtej pory ASSA ABLOY z regionalnej firmy rozwinęła się do międzynarodowej grupy zatrudniającej około 46 000 pracowników i rocznej sprzedaży w wysokości blisko 7,3 mld EUR. Firma Yale jest wiodącą globalną marką konsumencką dla klientów indywidualnych w grupie ASSA ABLOY.

ASSA ABLOY działa na dojrzałych i wschodzących rynkach na całym świecie, zajmując czołowe pozycje w większości krajów Europy, Ameryki Północnej i regionu Azji i Pacyfiku.W szybko rozwijającym się segmencie bezpieczeństwa Grupa posiada niezrównaną obecność w obszarach takich jak kontrola dostępu, technologia identyfikacji, automatyka wejściowa i bezpieczeństwo hotelu.

Grupa ASSA ABLOY jest podzielona na trzy regionalne i dwa globalne działy:

Dział Global Technologies ma wiodącą pozycję jako dostawca elektronicznych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa na całym świecie. Niektóre z wiodących na świecie marek to HID i ASSA ABLOY Hospitality (dawniej VingCard Elsafe).

Oddział w Ameryce produkuje i sprzedaje mechaniczne i elektromechaniczne zamki, cylindry, drzwi ochronne i ramy drzwi. Niektóre z wiodących marek w Ameryce to Corbin Russwin, Curries, Medeco, Sargent i Yale.

Dział EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) produkuje i sprzedaje mechaniczne, elektromechaniczne i elektroniczne zamki, cylindry, drzwi i armatury zabezpieczające. Nasza oferta jest dostosowana do standardów rynku lokalnego i wymogów bezpieczeństwa, dzięki lokalnej znajomości marek Grupy. W regionie EMEA są to jedne z najbardziej szanowanych marek, takich jak ABLOY, Yale, Prometal, Drzwi Lockwood, TESA, IKON i ASSA.

Oddział w APAC (Azja i Pacyfik) produkuje i sprzedaje mechaniczne i elektromechaniczne zamki, cyfrowe zamki drzwiowe, drzwi specjalistyczne i sprzęt ochronny. Niektóre z wiodących marek to Guli, Pan Pan, King, Lockwood i Yale.

Dział Entrance Systems jest światowym liderem w dziedzinie produktów, komponentów i usług automatyki wejściowej. Wiodące marki Entrance Systems to Besam, Crawford, Megadoor i Albany.

Więcej informacji na temat grupy ASSA ABLOY można znaleźć pod adresem www.assaabloy.com